Uke 2 - Koble og hent data fra tabeller

- Jon-Gunnar Pettersen
- 3
Har dere allerede Videocation? Logg inn for å se kurset
Velkommen til uke 2 av kompetanseprogrammet “ Bli effektiv i Excel”. Denne uken går vi mer i dybden på kobling av tabeller for å aggregere, slå opp eller avstemme data.
Du lærer
- Bruke grafer og slicere i Pivot
- Hvordan bruke Xoppslag
- Summere tabeller med summer.hvis.sett
Om kurset
Velkommen til uke 2 av kompetanseprogrammet “ Bli effektiv i Excel”.
Denne uken går vi mer i dybden på kobling av tabeller for å aggregere, slå opp eller avstemme data.
Du skal gjennom 3 leksjoner og løse oppgaven i arbeidsboken før digital samling med Jon-Gunnar Pettersen. Arbeidsboken kan du laste ned fra den grå boksen til høyre.
Opptak av den digitale samlingen og fasit på oppgavene vil lastes opp her.
Lykke til!
Innhold i kurset
3 episoder
- 01Grafer og slicere i Pivot
- 02Xoppslag - Aldri mer finn.rad
- 03Summer tabeller med summer.hvis.sett
Kursekspert
Jon-Gunnar Pettersen
Jon-Gunnar Pettersen har i 25 år undervist i Office-produktene med både åpne og bedriftsinterne skreddersydde kurs. Kombinert med mye praktisk erfaring, rådgivning og utvikling for en rekke ulike bedrifter, har han førstehåndskjennskap til hvilke funksjoner som virkelig er nyttige, og hvilke metodene som fungerer best. Kursene hans er rett på sak, tettpakket med innhold og kommer til å gi deg mange aha-opplevelser.
Flere kurs

Kick-off kompetanseprogram
Velkommen til kompetanseprogrammet "Bli effektiv i Excel" Bli bedre kjent med din programmet og hva du skal lære de neste tre ukene. Dette er et opptak av et Teams møte.

Jon-Gunnar Pettersen
Uke 1 - Arbeid smartere med tabeller og lister
Velkommen til uke 1 av kompetanseprogrammet “ Bli effektiv i Excel”. Denne uken skal du få en introduksjon til kursets hovedtemaer som er bruk av tabeller med formler og pivot.

Jon-Gunnar Pettersen
Uke 3 - Rydd i data før du tar det videre
Velkommen til uke 3 av kompetanseprogrammet “ Bli effektiv i Excel”. Denne uken du lære å sørge for ryddige datasett, som er en hovedårsak til at koblinger ikke fungerer som de skal.
Vil dere bruke kurs som dette i hele organisasjonen?
Vi setter kurs, oppfølging og måling sammen til et kompetanseprogram for dere. Ta en prat med oss.
