Logo

Pressemeldingen som når fram

En pressemelding er et nødvendig og effektivt middel for å nå ut med budskapet ditt. Men hvordan skal den skrives for å nå flest mulig?

Kom i gang

EkspertKursekspert:Rune Wikstøl

Antall leksjonerLeksjoner:18

MikrofonSpråk:Norsk

SertifikatDu lærer:
  • Oppskriften på den ultimate tittel
  • Den perfekte ingress
  • Riktig bruk av sitater
  • Skriv klart: Unngå tungt og kronglete språk
  • Smart bruk av bildetekster
  • Bli mer synlig på søkemotorer
  • Hvordan man måler lesbarheten

I dette kurset lærer du å tenke som en journalist og dermed få gjennomslag i redaksjonene.

Rune Wikstøl, journalist, kursholder og tidligere språkansvarlig i en av landets største redaksjoner, viser deg fallgruvene du skal unngå og de språklige grepene du skal ta i bruk for å nå ut til media.

Kom i gang

Har du allerede en konto?

Logg inn for å se kurset

Rune WikstølRune Wikstøl

Rune Wikstøl er journalist av yrke og legning. Han brenner for et klart og tydelig språk, og har kurset over 7000 mennesker i å skrive bedre. Ved siden av kursvirksomheten jobber han til daglig som språkrøkter i NTB. Hans entusiasme og glød for godt språk hjelper mennesker til å bli mer bevisst hvordan de skriver, og flere får seg også en aha-opplevelse. Han er ellers en dedikert språknerd og Norges eneste ”tittelnerd”.

Ønsker din bedrift å bli bedre på kommunikasjon?

Skap bedre resultater med digitale kurs og skreddersydd opplæring. Lær mer av Norges ledende eksperter. Snakk med oss. Vi hjelper din bedrift.